Slovenskí blogeri – šikovní, unikátni, jedineční, určujúci trendy – takí sú mnohí z nich. V sérii článkov Najlepšie slovenské blogy a blogeri vám postupne predstavíme blogerov, ktorých blog stojí za povšimnutie. Linda je mladučká Slovenka, ktorá žije v zahraničí. Na jej blogu Linda Tayllor nájdete zážitky a postrehy zo života Slovenky v Anglicku, v Španielsku a aktuálne z USA :-).
Linda, o čom píšete na blogu?
Na svojom blogu píšem celkovo o svojom živote a životnom štýle. So svojimi čitateľmi zdieľam veci, ktoré mňa osobne robia šťastnou ako cestovanie a zdravý životný štýl.
Kedy Vás napadlo založiť si blog?
Ak by som mala odpovedať presne, tak to bolo asi 10 rokov späť. Mala som svoj blog pre dievčatá, ktorý dnes už však neexistuje, Ku blogovaniu som sa opäť vrátila pred 4mi rokmi, keď som si založila opäť blog o kozmetike. Tak ako som sa menila ja a moje priority, tak sa menil i blog a z množstva recenzií na kozmetiku som sa prepísala až ku súčasnej téme blogu a to je Životný štýl.
Aktuálne žijete v USA. Prečo práve Spojené štáty?
Asi ako väčšina teenegeriek som snívala o tom navštíviť Hollywood, stretnúť nejaké celebrity a vyskúšať si americký život ako som sledovala vo filmoch. Na strednej som veľmi túžila po výmennom pobyte v USA a skúsiť rok na Americkej High School. Vzhľadom na financie som si tento pobyt ale nemohla dovoliť a tak som hľadala inú variantu ako sa dostať do USA a našla som možnosť Aupair pobytu. Po viac ako roku v USA môžem povedať, že život tu je rozhodne odlišný od toho čo vidíme vo filmoch a dlhodobý život by som si tu osobne nevedela predstaviť.
Žili ste v Anglicku, neskôr na Malorke. Ako sa žije Slovenke v Anglicku a v Španielsku?
Život Slovenky v Anglicku bol pomerne jednoduchý. V Anglicku je obrovská slovenská a česká komunita a tak som sa tam cítila viac menej ako doma. Všetci kamaráti v Anglicku boli výhradne Slováci alebo Česi a tak som rozdiel veľmi nepociťovala. Na Malorke som už pocítila zmenu, hlavne kvôli mojej španielčine, ktorá bola na nulovej úrovni. Mala som tak problém sa zaradiť, socializovať a voľný čas som strávila väčšinou sama.
Ovplyvnili vás jednotlivé krajiny v spôsobe obliekania a životného štýlu?
Nemyslím si. V čom ma zahraničie ovplyvnilo najviac bola skutočnosť, že ľudia sa sa navzájom rešpektujú bez ohľadu na farbu pleti alebo národnosti. Ako milovníka jedla, ma zahraničie ovplyvnilo hlavne v strave. Musím povedať, že slovenská kuchyňa mi už ani tak nechýba, pretože som naprosto prepadla Mexickej kuchyni, ktorá mi z USA bude chýbať asi najviac.
Pracujete ako au-pair. Máte šťastie na rodiny s deťmi?
V tomto si musím naozaj zaklopať, šťastie na rodiny naozaj mám. Myslím si, že najväčšiu rolu zohrala moja prvá rodina v Anglicku. Ak by mi tá rodina nesadla, myslím si, že by som sa neodvážila ísť ku druhej. Moja prvá rodina ma od začiatku brala ako člena rodiny a tak sa mi táto možnosť výmenného pobytu zapáčila natoľko, že som sa rozhodla i pre iné krajiny. S mojou rodinou na Malorke som mala skôr pracovný vzťah ale i to mi vyhovovalo. No a rodina v USA? To je ako moja druhá rodina! Predsa len, žijem s nimi už viac ako rok. Moja Hosťovská mama ma už i predstavuje ako svoju dcéru, prípadne sestru. Mám s nimi úžasný vzťah a taktiež i s deťmi.
Ako vyzerá deň au-pair?
Deti, o ktoré sa starám, sú ešte v predškolskom veku, takže môj deň ako au-pair vyzerá ako deň matky na materskej. Slobodnej matky na materskej. Väčšinou pracujem od 7 do 17 hod, čo je viac menej celý deň. Ráno začínam tým, že deti zobudím, pripravím raňajky a staršieho chlapca odveziem do škôlky, kde ho musím vyzdvihnúť o pár hodín neskôr, keďže škôlka v USA trvá len niečo cez 3 hodiny. Po škole nás čaká obed a potom sa väčšinou deti hrajú. V tomto som deti naozaj vyhrala, pretože i napriek ich nízkemu veku (2 a 4 roky) sa hrajú medzi sebou a nevyžadujú moju spoločnosť. Počas leta strávime väčšinou celý deň vonku a každý deň máme vyhradenú pol hodinku na vzdelávanie. O druhej hodine, prichádza moja obľúbená časť dňa ,,NAP TIME,,. Po poobednom spánku už iba pripravím večeru a po nej si ich prevezmú rodičia. Po práci ma väčšinou čaká už iba môj tréning alebo posedenie s priateľmi.
Ako trávite v USA voľný čas?
Na blogu sú posty z cestovania. Ktoré miesta v USA vás očarili?
Ďalšie rozhovory s blogermi:
Nechýba vám rodina a priatelia zo Slovenska?
Čo sa týka rodiny, určite áno. Keď je reč o kamarátoch, tak v tomto mi dalo cestovanie jednu veľkú možnosť zistiť, ktorí o moje kamarátstvo naozaj stoja. Z kopy priateľov mi ostalo iba zopár, ktorí na mňa nezabudli i napriek diaľke. Nepíšu mi len vtedy, keď potrebujú niečo poslať z USA. Ešte by som sa vrátila späť ku rodine, ktorá ma chodí navštevovať. Keď som bola v Anglicku, cestovať domov bolo pomerne jednoduché a taktiež i rodina prišla za mnou. Tak isto i letnú dovolenku strávili so mnou v Španielsku. S USA je to už trošku komplikovanejšie, pretože letenky pre celú rodinu predsa len nie sú najlacnejšia záležitosť. Ak všetko vyjde, tak počas leta ma príde pozrieť moja mladšia sestra, pre ktorú je to veľmi dobrá príležitosť. Čo sa týka maminy a ocina, pre nich ide USA bokom. Mamina sa bojí dlhého letu a ocina by New York rozhodne nenadchol, pretože preferuje kľudnejšie miesta.
Prečo život v zahraničí, nie na Slovensku?
Do zahraničia som odišla po prvom roku na vysokej škole, kedy sa môj život neuberal smerom akým som chcela a potrebovala som zmenu. Dodnes si pamätám moment, ako som mamine sľubovala, že to bude iba na rok a po roku sa vrátim opäť na univerzitu. Sľub som ale nedodržala a už to sú tri roky mimo domova. Zahraničie mi dáva viac možností ako Slovensko a hlavne mi to dalo možnosť naučiť sa jazyk a spoznať svet. Musím uznať, že rodičia i napriek tomu, že by ma mali najradšej doma, ma v živote v zahraničí podporujú a nikdy tam nebol moment, kedy by sa mi to snažili vyhovoriť. Začiatkom budúceho roka, sa vraciam späť na Slovensko a stále neviem s istotou povedať, či to tento krát bude na stálo.