Presunutie dieťaťa do vlastnej izbičky je pre rodičov významným životným miľníkom. Čím je dieťa staršie, potrebuje viac priestoru a mnohí rodičia už vo veku dvoch rokov uvažujú nad zariadením detskej izby.
Ak to čaká aj vás, ponúkame vám praktické tipy, ktoré oceníte pri zariaďovaní detskej izby škôlkárovi.
Uprednostňujte nábytok vo svetlých farbách
Detská izba by mala byť svetlá a tmavým farbám by sme sa mali vyhýbať. Riaďte sa týmto pravidlom aj vy a pri výbere nábytku uprednostňujte skôr svetlé odtiene. Z hnedých uprednostňujte odtieň dub a okrem dubu sa poobzerajte po ponuke klasického bieleho detského nábytku.
Veľmi pekná je aj kombinácia bielej a odtieňa dubu.
Materiál odporúčame drevotriesku a MDF dosky. Sú kvalitné a sú za prijateľnú sumu. Získate tak nielen lacný detský nábytok, ale aj kvalitný.
Šatníková skriňa nesmie chýbať
Z kategórie detského nábytku vyberajte praktické šatníkové skrine. Šatníkové skrine môžete vyberať buď klasicky otvárateľné s dvierkami, alebo posuvné. Záleží na vás, ktorý typ šatníkovej skrine uprednostníte. S posuvnými dverami sú ale väčšie šatníkové skrine hodiace sa skôr do spálne, alebo do miestnosti určenej na uskladnenie oblečenia – do šatníka.
Do detskej izby sa vám budú hodiť skôr menšie šatníkové skrine s klasickým otváraním dvierok.
V detskej izbe oceníte šatníkovú skriňu, ktorá má dostatok poličiek, ale nezabúdajte, nesmie chýbať ani priestor na vešanie – na bundy, overaly, u dievčatiek aj na šaty.
Otvorená polica na hračky
Škôlkár ešte nepotrebuje klasický veľký písací stôl a stoličku ako školák, avšak maličký drevený detský stolík so stoličkou škôlkárovi môžete zaobstarať.
Dôležitý je ale výber otvorenej police na hračky, ktorá bude dieťaťu dostupná, čo znamená, že dieťa si bude môcť z police vytiahnuť ktorúkoľvek hračku bude chcieť.
Veľmi pekne vynikne regál/ skrinka v tvare domčeka s otvorenými policami, ale aj so zásuvkami.
Do detskej izby môžete kúpiť aj úložný kôš na hračky v peknom dizajne.
Zdroj obrázka:
Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com