Zubný kameň, paradentóza a gingivitída dokážu veľmi znepríjemniť život nám všetkým nezávisle od pohlavia a veku. Keby sme mali určiť lekára, u ktorého minieme najviac peňazí, tak by to bol práve zubár. Starostlivosť o zuby by mala byť preto dôkladná, aby sme sa vyhli častému vyťahovaniu peňaženiek u zubárov.
Pravidelné čistenie
Zuby by sme si mali čistiť aspoň dvakrát denne. Zubári ale odporúčajú po každom jedle. To však častokrát nie je možné, keď sme mimo domu. Ak ale máte možnosť, v práci na toaletách si vždy umývajte zuby. Mať v taške kefku, pastu a medzizubné kefky je potrebné. Jedine takto ochránite svoje zuby pred zápalmi a kazmi. Dlhodobé pôsobenie baktérii v okolí zubu a závesného aparátu môže mať fatálne následky.
Pravidelné čistenie zubov ale musíme vykonávať správne. Je potrebné naučiť sa spôsob čistenia, nakoľko aj nevhodný spôsob čistenia vám môže viac uškodiť ako pomôcť. Dôležité je vyberať vhodné zubné kefky, ktoré majú mäkké štetiny, ktoré nebudú dráždiť ďasná a zároveň ich dôkladne vyčistia. Používajte aj medzizubné kefky, ktoré pravidelne meňte, jednozväzkové kefky a zubné nite.
Dentálna hygiena
Starostlivosť o chrup by ste nemali podceňovať. Ak chcete čisté biele zuby, pomôcť vám môže domáce bielenie zubov, a to za pomoci kvalitných bieliacich pásikov. Návšteva dentálnej hygieny je ale veľmi dôležitá. Odporúčame vám riadiť sa pokynmi dentálneh hygiena, ktorý vám povie, ako často by ste mali chodiť na prehliadku práve na toto špecializované pracovisko.
Vďaka dentálnej hygiene zabránite vzniku kazov a zničíte zubný kameň, ktorý ničí zubnú sklovinu. Aj keď mnohí ľudia dentálnu hygienu odmietajú, pre zdravie zubov je dôležitá.
Čistite si zuby pravidelne, používajte kvalitné prípravky na čistenie a chodievajte pravidelne na dentálnu hygienu. Pre krásny žiarivý úsmev používajte kvalitné značkové bieliace pásiky.
Zdroj obrázka:
Autor: Juta / Shutterstock.com